Sterren zien op het Aekingerzand
- Datum
- Plaats in agenda
- Tijd
- 22:00 tot
- Locatie
-
Parkeerplaats Aekingerzand, Canada 1 in Elsloo
- Organisator
-
Staatsbosbeheer
- Kosten
-
€ 12,50, kinderen t/m 12 jaar € 10,00
- Omschrijving
-
Op woensdag 12 augustus houdt Staatsbosbeheer een avondwandeling naar de sterren. Deze vindt plaats op het Aekingerzand, een open stuifzandgebied waar het nog echt donker is en de kans op het zien van sterren groter dan op plaatsen waar veel lichtvervuiling is. In een drukke stad zijn soms maar 50 sterren te zien, terwijl dat er midden in het Drents-Friese Wold wel bijna 3000 zijn!
De gids is een echte sterrenkenner die vol passie kan vertellen over wat er allemaal te zien is als het donker is. Zo zijn er naast feitelijke informatie ook boeiende verhalen uit de mythologie te vertellen.
Het is verstandig om iets mee te nemen om op te zitten/liggen en er rekening mee te houden dat het ’s avonds behoorlijk kan afkoelen.
- Aanmelden